Mağazanızın Dönüşüm Sağlamamasının 9 Nedeni

Mağazanızın Dönüşüm Sağlamamasının 9 Nedeni

İşe koyuldunuz. Her ayrıntıyı bir düzine kez kontrol ettiniz ve tekrar kontrol ettiniz. Ancak, mağazanız hak ettiği satışları alamıyor. Şaşırma, ama yalnız değilsin.
Tüm Shopify mağazalarının neredeyse% 80'i, müşterileri için en önemli ayrıntıları kaçırdıkları için başarısız oluyor. Bir istatistiğin yanlış tarafına düşmenizi önlemek için mağazanızı iyileştirmenin 9 yolu şunlardır:

1. Benzersiz Mağaza Etki Alanı

Mağazanızı Shopify'da kişiselleştirmek çocuk oyuncağıdır, ancak aldanmayın. Genellikle yeni mağaza sahipleri Shopify alan adlarını değiştirmez ve önemli bir adımı kaybeder.
Bu yalnızca bir ayrıntı gibi görünebilir, ancak benzersiz bir alan adı kullanmak, mağazanızın öne çıkmasına yardımcı olarak reklamlarınızın performansını artırır. Unutmayın, reklamlarınız Shopify'ı tanıtmamalı, Google ve Facebook'ta mağazanızı tanıtmalıdır. Bu, müşterinizin mağaza markanız hakkındaki farkındalığını daha da artırarak güvenilirliğinizi ve profesyonel görünümünüzü artırır.

2. Logo ve Markalaşma

Logo ve Markalaşma

Mağaza Etki Alanınız ayarlandıktan sonra, logoları düşünmeye başlamanın zamanı geldi. Bu, reklamlarınızın başarısını artırırken markanızı belirli ürünlerle ilişkilendiren müşterilere yönelik önemli bir adımdır. Etkili bir logo, marka görünürlüğünü ve hatırlanabilirliğini artırarak hem Google görüntülü reklamlarında hem de Facebook reklamlarında Google ve Facebook Reklamları performansını önemli ölçüde artırır. Bu, yeni ve eski müşterilerin mağazanız ile en çok istedikleri ürünler arasında hızlı bir bağlantı kurmasına yardımcı olan marka bilinirliği oluşturmaya yönelik bir adım attığınız anlamına gelir. Mağazanız, sizi ürünleriniz için güvenilir bir kaynak olarak gösteren bir insan kalabalığına benzersiz bir şekilde görünecektir.

3. İade Politikası

Ancak, müşterileriniz size güvenip güvenemeyeceklerini bilmiyorlarsa, parçaya bakmanın ne yararı var? İade Politikası sayfasının önemli bir fark yarattığı yer burasıdır. UPS, alışveriş yapanların% 88'inin bir satın alma işlemi yapmadan önce% 66'sının bunu yaptığı bir İade Politikası sayfasını kontrol edeceğini bildirdi. Bu, etkili ve ilgili bir politikaya sahip olmanın, bu çok önemli satın alma düğmesine basmaya istekli olan trafiğin daha fazlasını yakalamanıza yardımcı olacağı anlamına gelir. Daha da önemlisi, perakende arama ağı reklamlarının% 76'sından fazlasını oluşturan Google Alışveriş ile reklam vermek zorunlu bir gerekliliktir.

4. İletişim Bilgileriniz

Artık İade Politikası sayfanıza sahip olduğunuza göre, müşterilerinizin sorular, sorunlar veya sipariş takibi ile ilgili olarak sizinle iletişim kurmanın birden fazla yolu olmalıdır. Bu, müşterilerinizle ilişkiler kurmak için çok önemlidir, bu da daha fazla trafiği satışa dönüştürmek için neye ihtiyacınız olduğu hakkında daha fazla bilgi edinmenin kapısını açar. Bu size satılmadıysa, Google Alışveriş reklamlarının reklam vermeye başlamak için iletişim bilgilerinin görüntülenmesini gerektirdiğini unutmayın.

5. Ürün Görselleri

Yüksek kaliteli ürün resimleri, insanların yüksek kaliteli ürünler hakkında düşünmesini sağlar. Mağazanız, müşterilerinizin ihtiyaç duyduğu şey için her zaman güvenilir bir kaynak gibi görünmelidir. Potansiyel alıcıların% 71'inin, ürünlerin yüksek kaliteli ve ayrıntılı görüntülerini gördüklerinde sipariş vermeye nasıl daha istekli olduklarını düşünün. Bu, resimlerin doğrudan ürünlerinizden çekildiği Facebook gibi platformlardaki reklamlarınızı da etkiler.

6. Ürün Açıklaması

Bu yüksek kaliteli görüntüler müşterilerinizin dikkatini çektikten sonra, ürününüzü satın almaya değer kılan ayrıntıları bilmek isteyeceklerdir. Müşterileriniz, ürününüzün neden tam olarak ihtiyaç duydukları şey olduğunu bilmek ister ve bu konuda tahmin edilmemelidir. Kalite açıklaması, müşterilerin tahmin etmesini engeller ve "şimdi satın al" düğmesine basmanın doğru karar olduğunu bilmelerine yardımcı olur.

7. Ürün Meta Başlıkları

İnternetteki en hızlı web sitesinde bile, potansiyel müşterilerin dikkatini çekmek için bir şeye ihtiyacınız var. Meta başlıkların devreye girdiği yer burasıdır. Etkili bir Meta Başlık yazarak, ürünler için en iyi dikkati hedefleme şansını artıracaksınız, bu da ürün sayfalarınızın arama sıralamasını iyileştirirken düzgün bir şekilde dizine ekleyerek Google'daki organik arama erişimini önemli ölçüde artıracaktır.

8. Barkodlar

Teknik olarak barkodlara ihtiyacınız olmasa da, faydaları onları çabaya değer kılar! Barkodlar, envanterinizi etkili bir şekilde yönetmenize yardımcı olur, bu da bir tuğla ve harç mağazasının yanı sıra çevrimiçi mağazanız işletirken özellikle önemli olabilir. Ancak, ürünlerinizin reklamını yapmak söz konusu olduğunda, Barkodlar doğrudan rakiplerinizi geride bırakmanıza ve sıralamanıza yardımcı olur. Google Alışveriş'te reklam vermek için zorunlu bir gereklilik olduğundan bahsetmiyorum bile.

9. Ürün İncelemeleri

Müşterileriniz, ürünlerinizin reklamı yapıldığı kadar iyi olduğuna dair onay arıyor. Ürün incelemelerinin güven oluşturmanıza yardımcı olduğu yer burasıdır. Ürün incelemeleri, mağazanızın güvenilirliğini artırırken geri bildirimleri ciddiye aldığınızı da gösterir. Araştırmalar, potansiyel alıcıların %88'inin kişisel öneriler kadar çevrimiçi incelemelere de güvendiğini gösterdiğinde, mağaza dönüşüm oranlarının iyileştirilmesiyle açık bir bağlantı var. Ürün reklamlarınız, sitenize daha da fazla trafik çekmek için yorumlarınızı ve yıldız derecelendirmenizi de görüntüleyebilir.

Yorumunuzu Bırakın