Ebeveynlerin Instagram Tehlikeleri Hakkında Ebeveyn Kılavuzu - Çocuğunuzu Nasıl Korursunuz?

Ebeveynlerin Instagram Tehlikeleri Hakkında Ebeveyn Kılavuzu - Çocuğunuzu Nasıl Korursunuz?

Instagram... Hemen hemen herkes tarafından bilinir ve kullanılır. Instagram'ın iyi bilinen riskleri var mı? Emin. Ancak, eğlencelidir, çocuklar tarafından sevilir ve birçoğunun anılarını arkadaşlarıyla paylaşması ve onlarla ilişkileri geliştirmesi için başvurulacak yoldur.

Statista'ya göre, tüm Instagram kullanıcılarının% 72'si gençler ve genç yetişkinler. Haklı olarak, uygulamanın ana özellikleri çocukların resim ve video paylaşmasına ve kısa kaybolan videolar - hikayeler yayınlamasına izin verdiği için.

Onu öne çıkaran şey, resim düzenleme işlevselliğidir. Çocuklar çıtçıtlarına rötuş yapmak için tüm bu filtreleri kullanmaya bayılırlar.
Dahası, Twitter'a benzer şekilde, şu anda neyin modaya uygun ve yeni olduğunu keşfetmek için bir yer. Ayrıca, çocukların yaratıcı ifadelerini ateşlemenin bir yolu olarak da hizmet edebilir.

Çocuklarınız platformu kullanarak öğrenebilir ve alabilir. Ancak, bu yalnızca Instagram'ı uygun şekilde kullanırlarsa elde edilebilir.

Unutmayın, bilmeniz gereken birçok Instagram tehlikesi var. Ve masum çocuklarınız platformu keşfederken sürekli arka planda gizleniyorlar.

Şimdi, ebeveynler kendilerine "Çocuğum için kullanmak güvenli midir ve varsa Instagram'ın tehlikeleri nelerdir?"

Hemen dalış yapacağız, bu yüzden okumaya devam edin!

İçindekiler

Instagram'ın Talihsizlikleri ve Son Vahiyleri

Geçen yılki Wall Street Journal'ın Instagram'ın zararı hakkındaki raporundan ve ardından gelen Facebook ifşaatlarından sonra, birçok ebeveyn haklı olarak öfkelendi.

Bunlar, uygulamanın temel özelliklerinin genç kullanıcıları için, hatta genç kızlar için son derece zararlı olduğunu gösterdi. Uygulamayı kullandıktan sonra beden imajı sorunları ve intihar düşünceleri, anksiyete ve depresyonda artış. Instagram'ın gençler için tehlikelerinin ölümcül olabileceği daha belirgin olamaz.

Ebeveynler, Instagram'ın Keşfet sayfasının çocuklarını oldukça zararlı olabilecek içerikleri görüntülemeye zorlayabileceğinin farkında olmalıdır. Kullanıcıları yalnızca en iyi resimleri ve anları yayınlamaya teşvik etme kültürü ve Insta'nın genel bağımlılık hali hiç de önemli değil.

Doğrulama arayan bir deliğe çekilen gençler, en iyi ihtimalle, kendilerini çok demoralize hissederler.

Ve bu buzdağının sadece görünen kısmı. Ebeveynler Instagram'ın tehlikeleri hakkında başka neler bilmeli? Çocuklar uygulamada ne tür şiddet içerikleriyle karşılaşabilir ve onları bunlardan korumak için hangi araçlar mevcuttur?

Listelenen Instagram Tehlikeleri: Kötü İçerik ve İlişkili Tüm Riskler

Ne yazık ki, daha önce de belirttiğimiz gibi, Instagram tamamen güneş ışığı ve gül değildir. Ebeveynler, uygulamanın sahip olduğu bir ton tehlikenin farkında olmalıdır - gençlerin zihinsel sağlığı üzerindeki etkisinden, yıllar boyunca ısrarla yaşadığı birçok güvenlik sorununa ve hiçbir ebeveynin onaylamayacağı içeriğe kadar.

Instagram çocuklar için güvenli midir? Bakalım. Instagram, tükenmez bir içerik kuyusudur. Elbette, her şey kimi takip ettiklerine bağlıdır, ancak hiçbir çocuk Keşfet özelliğinin tavşan deliğinden aşağı inecek kadar meraklı değildir.

Peki çocuğunuz orada ne tür zararlı içeriklerle karşılaşabilir:

 • Cinsel veya müstehcen içerik. Doğru anahtar kelimeyi belirli bir hashtag ile girmek, çocuğunuza bir ton uygunsuz şey kazandıracaktır. İşte bu kadar kolay.
 • Uyuşturucu kullanımı. Burada da aynı, Sadece bir # etiketi ile başlayan anahtar kelimeyi girin ve tonlarca sonuç açılacaktır. Bazı kötü arkadaşları takip etmek, çocuğunuzun uyuşturucuyla ilgili medyayla karşılaşması için yeterli olabilir. Akran baskısı ekleyin ve çocuğunuz yanlış bir şekilde uyuşturucuları kötüye kullanmanın uygun olduğunu varsayabilir.
 • Şiddet. Şiddet barındıran içerik, çocuğunuzun haber akışına kolayca sızabilir. Sürekli şiddete maruz kalmak, bir çocuğu daha şiddetli hale getirebilir.

Uygulamayı kullanmanın diğer tehlikeleri? Bilmeniz gereken bunlardan birkaçı var:

 1. Sosyal medya bağımlılığı. İlk başta zararsız olsa da, çocuğunuz hızlı bir şekilde endişeli, depresif hissetmeye ve Instagram'a erişmeden tek bir görevi yerine getirememeye başlayabilir.
 2. Siber zorbalık. Bu, çocukların korku, depresyon, endişe ve düşük benlik saygısı yaşamalarına neden olabilir. Bunun da ötesinde, akademik mücadeleleri ve fiziksel semptomları olabilir.
 3. Kaçırma Korkusu (FOMO). Bu korku, çocuğunuzun sosyal medyayı ziyaret etmek için aldığı gerginlik hissi ve sürekli bir dürtüdür, çünkü en son gelişmeleri veya akranlarının veya ünlülerinin hayatlarında ne olduğunu kaçırmak istemezler.
 4. Sosyal izolasyon. Elbette, insanlar sosyal medyada hayatlarının pembe bir resmini çiziyorlar ve hepimiz biliyoruz. Yine de, çocuğunuz düşük performans gösteriyormuş gibi hissedebilir veya bir şekilde diğerlerinden açıkça daha düşük hissedebilir.
 5. Benlik saygısı sorunları. Sürekli olarak cilalı hayatlara ve başkalarının bakışlarına maruz kalmak, çocuğunuzun kendini yetersiz hissetmesine neden olabilir. Ayrıca, bu akranları veya ünlüleri taklit etmekle de sonuçlanabilir, çünkü çocuklarınız sosyal medya şöhretinin bir vuruşunu daha elde etmek için sağlıksız bir kültür geliştireceklerdir.
 6. Aşırı paylaşım. Bu kişisel popülariteyi kazanmaya çalışmak, çocuğunuzun sırları hakkında fasulyeleri dökmesine veya sadece dikkat çekmek için uygunsuz hikayeler yapmasına neden olabilir.
 7. Bilinmeyen kullanıcılar ve sahte hesaplar. Çocuğunuzun hesabı gizli değilse, rastgele bir kişi çocuğunuzun yayınlarına kaba yorumlar bırakabilir. Yabancılardan veya avcılardan bazı küfürlü mesajlar alabilirler. Henüz hesap yok, birisi çocuğunuzun adını ve fotoğraflarını kullanarak sahte bir hesap oluşturabilir. Bu hesabın arkasındaki kişi, çocuğun imajını hiçbir çaba sarf etmeden toplum içinde çarpıtır.
 8. ... ve bir sürü başka sorun!

Peki, çocuklarınızı nasıl kurtarabilirsiniz ve hangi Instagram güvenlik ipuçlarını sunabiliriz?

İpucu #1: mSpy gibi bir ebeveyn kontrolü uygulaması kullanın

Instagram güvenlik ipuçlarının bir listesini hazırlayacak olsaydık, güvenilir bir telefon izleme uygulaması satın almayı en üste koyardık. Çok fazla teknoloji meraklısı olmadan veya çocuğunuzu rahatsız etmeden Instagram tehlikeleriyle başa çıkmanın en iyi yolunu mu arıyorsunuz?

Belki de birinci sınıf bir ebeveyn kontrolü uygulaması olan mSpsy'yi kullanmayı düşünmelisiniz. Bununla birlikte, çocuğunuzun Instagram'ına kimlik bilgilerini bilmeden veya bilmeden giriş yapabilir ve çevrimiçi etkinlikleri hakkında ayrıntılı bir rapor görebilirsiniz.

Uygun izleme uygulamasını seçtiğiniz sürece, mSpy'nin Instagram İzleyicisi her şeyle ilgilenecektir. Kurulduktan sonra, Kontrol Panelinize gidin, Sosyal Spot Işığı bölümüne gidin ve ne hakkında sohbet ettiklerini bilmek için Instagram Mesajları'na dokunun. Avcıların mSpy'nin savunmasını ezme şansı olmayacak.

Web Büyüteç gibi diğer uygulamaların güçlü özellikleri, Instagram'ın mobil tarayıcı sürümünü kullanmaları durumunda ziyaret ettikleri web sayfalarını görüntülemenize olanak tanır. Veya gerçek zamanlı GPS konumlarını izleyin ve yanıltıcı hashtag'lere güvenmeyi bırakmak için Pinpoint sayesinde coğrafi çitleri ayarlayın.

mSpy ile çocuğunuz Instagram'ın risklerini en aza indirmenin çok ötesinde çok yönlü koruma elde edecek. Ve bu kısaca açıklanan özelliklerinden sadece birkaçı. Çocuğunuzun çevrimiçi güvenliğini sağlamak için arkasındaki güçlü teknolojiyi hayal edin!

İpucu #2: Yalnızca Yerleşik Instagram Ebeveyn Denetimlerine Güvenin

Instagram, ebeveyn kontrolünden çok yoksundur, ancak sadece bir ay önce epeyce özellik eklediler. Bunlar yerinde olsa bile, gençler için Instagram'ın tehlikelerine karşı iyi korunduklarından emin olamazsınız. Onlara ulaşmadan önce, temelleri ele almayı düşünün.

Instagram'da gizlilik ayarlarının nasıl değiştirileceğini öğrenerek aşağıdaki gibi adımları atarak başlayın:

 • Çocuğunuzun hesabını özel moda ayarlama.
 • Şüpheli hesapları hemen engelleme.
 • Kötü amaçlı içeriği bildirme
 • Yorumları kapatma
 • Harcanan Süreyi Kontrol Etme ve Zaman Sınırlarını Ayarlama
 • Rapor Bildirimlerini Kullanma
 • Çocuğunuzu Ara Ver gibi yeni özellikleri kullanmaya teşvik etmek

Ama yeterli mi?

İpucu #3: Çocuğunuzun Hesabı Üzerindeki Kontrolü Onlarla Paylaşın

Muhtemelen Instagram güvenlik ipuçları listesindeki en kötüsü, hala dikkate değer. Çocuğunuzun kimlik bilgilerini bilerek, muhtemelen silinen mesajlar veya artık orada olmayan fotoğraflar dışında, oradaki tüm etkinliklerinin farkında olacaksınız.

Ama bu gerçekten gidilecek yol mu? Çocuğunuzun güvenini kaybettiğiniz için pişman olabilirsiniz ve çocuğunuzun hesabına sürekli giriş yaparak onları Instagram'ın tehlikelerinden korumak çok yorucudur. Bunun yerine, hepsini terlemenize izin vermeden her şeyi yapan araca devredin.

Sözün özü

Instagram, genç kullanıcılarına ve ebeveynlerine güven vermek için elinden gelenin en iyisini yapıyor. Umarım, herhangi bir sorunu çözme çabaları önümüzdeki günlerde meyve verir ve bir daha asla kendimize "Instagram tehlikeli mi?" Bunu sadece zaman gösterecek.

Bununla birlikte, işleri sıraya koymanın ve çocukların ve gençlerin şu anda uygulamayı kullanarak sahip oldukları kullanıcı deneyiminin kalitesini büyük ölçüde artırmanın bir yolu var. İşini yapan bir ebeveyn kontrolü çözümü var mı? Yapar. Ve adını doğru tahmin ettiniz. Onun göz kamaştırıcı! Bununla beraber, çocuklarınızı Instagram'da ve başka yerlerde takip edebilecek ve çok daha fazlasını yapabileceksiniz.

Yorumunuzu Bırakın