WhatsApp Başkasının Kiminle Konuştuğunu Öğrenmek Mümkün Mü?

WhatsApp Başkasının Kiminle Konuştuğunu Öğrenmek Mümkün Mü?

WhatsApp kim kiminle yazışıyor artık günümüzde o kadar merak ediliyor ki WhatsApp mesajlarımız, aramalarımız ve gönderip aldığımız multimedyalar özel hayatımıza dair en küçük detayları bile içermeye başladı. Yalnızca WhatsApp içeriğine erişerek bir kişiye ait çok önemli bilgileri görebiliriz. Peki, o halde nasıl başkasının WhatsApp mesajlarına ulaşabiliriz? WhatsApp’ta kiminle konuştuğunu görme programı var mıdır? Gelin, bu sorunun cevabına beraber bakalım.

Birinin WhatsApp Mesajlarını Oku

WhatsApp Uygulaması Nedir ve Neden Bu Kadar Kullanılıyor?

Öncelikle WhatsApp’ın nasıl bir uygulama olduğunu bilmemiz gerekiyor. WhatsApp anlık mesajlaşma yapabilmenizi, multimedya öğeleri göndermenizi, ücretsiz sesli ve görüntülü aramalar yapmanızı sağlayan bir uygulamadır. Ücretsiz bir şekilde tüm bunları telefon modeli fark etmeksizin herkese sağladığından dolayı günümüzde diğer uygulamaları ve kısa mesaj hizmetini geçip telefonumuza ilk indirdiğimiz uygulamalardan bir tanesi olmayı başarmıştır.

Dünyanın neresinde olursanız olun, başka bir ülkedeki arkadaşlarınızla sadece bir internet bağlantısı yardımıyla dilediğiniz kadar ücretsiz konuşabilirsiniz. Uluslararası telefon konuşmalarının ücretini düşününce WhatsApp’ın sağladığı bu hizmet, onu kullanıcıların gözünde çok değerli yapıyor. Bunun yanında kolaylıkla grup sohbetleri oluşturabilmek de büyük bir çoğunluğun WhatsApp kullanma sebeplerinden.

WhatsApp’ın bir güzel yanı da tüm bilgilerinizin şifrelenmiş bir şekilde depolanması. Bu WhatsApp’ta çalışan bir kişinin dahi istese bile mesajlarınıza ulaşıp okumayı başaramayacağı anlamına geliyor. Gönderdiğiniz mesajları sadece o mesajı yazdığınız kişi ve siz görebilirsiniz. Bu kadar güvenli bir mesajlaşma platformunun mesajlarımızın her şeyi barındırdığı bir dönemde en ünlü platformlardan bir tanesi olması da elbette kaçınılmaz. Bu WhatsApp’ta kim kiminle yazışıyor sorusunun cevaplanmasını zorlaştırsa da güven veren bir özellik.

WhatsApp’ın açıkladığı istatistiklere göre WhatsApp üzerinden günlük olarak gönderilen mesaj sayısı ortalama 100 milyara erişiyor. 180 ülkede 2 milyar insanın kullandığı WhatsApp, bu 180 ülkenin 169 tanesinde mesajlaşma uygulamaları arasından bir numaralı sırada. Bu istatistikler bize WhatsApp’ın ne kadar sık kullanıldığını kanıtlıyor.

WhatsApp’ta Kiminle Konuştuğunu Görmek İçin mSpy

Biraz önce anlattığımız üzere WhatsApp’taki tüm mesajlarınız ve bilgileriniz şifrelenmiş bir şekilde aktarılıyor. Bu da WhatsApp’ta kiminle konuştuğunu öğrenmenizi oldukça zor hale getiriyor. Bu zorluk yüzünden eğer WhatsApp kiminle yazışıyor sorusuna net bir yanıt almak istiyorsanız gerçekten etkili bir yöntem seçmeniz gerekiyor. İşte mSpy uygulaması da işlevselliği ve güvenilirliği ile burada yardımınıza koşuyor.

Daha iyi bir takip çözümü yok!
Bugün huzurun tadını çıkarın

ŞİMDİ DENE

MSPY'I ŞİMDİ DENE

mSpy, başka bir telefondaki bilgilere ulaşarak sevdiklerinizi güvende tutmaya yardımcı olan bir uygulama. WhatsApp’ta kime yazıyor özelliği bulunan son derece başarılı bir uygulama. Aklınızdaki “WhatsApp’ta o şu an kiminle konuşuyor?” sorusuna cevap aramak için mSpy’ın WhatsApp takip programını seçtiyseniz tüm gelen ve giden WhatsApp mesajlarına ulaşabiliyor olacaksınız. Daha önceden yazılmış tüm mesajların arasında gezinebilmenin yanı sıra takip ettiğiniz kişinin kimleri sesli ya da görüntülü aradığını da görebilirsiniz.

WhatsApp’ın sadece yazılı mesajlar ve aramalardan oluşmadığını unutmamak gerek. Aradığınız şey bir videoda, bir fotoğrafta ya da bir e-postada olabilir. Bazı uygulamaların aksine mSpy size sadece anlık mesajları göstermekle kalmaz, uygulama için, SMS, e-posta gibi tüm yazışmalara erişim sağlar.

Bunlara ek olarak mSpy’ın bir de demo sürümü bulunuyor. Eğer mSpy’ın nasıl bir WhatsApp’ta kimle konuştuğunu görme programı olduğunu anlayamadıysanız ya da test edip görmek isterseniz uygulamanın sitesinden kolayca bu demoya da ulaşabilirsiniz.

WhatsApp’ta Kimle Konuşuyor Programlarına Alternatifler Nelerdir?

WhatsApp başkasının kiminle konuştuğunu öğrenmek için başka yöntemler de denedik. Bu yöntemlerin tercih edebileceğiniz en iyi yöntemler olmadığını, size birçok sorun çıkarabileceklerini unutmayın.

1. Tek Kullanımlık Mesaj Yardımıyla WhatsApp’a Erişim

Tek kullanımlık mesaj yardımıyla bir kişinin WhatsApp mesajlarına erişim pek işlevsel ve işe yarar olmasa da bilindik bir yöntem. Bu mesaj WhatsApp’ın başka bir cihazda açılmaya izin almak için o kişinin telefon numarasına gönderdiği bir kısa mesajdır. Bu yöntemi deneyebilmek için sırasıyla şu aşamaları takip etmelisiniz:

  • WhatsApp kullanıyorsanız telefonunuzdaki uygulamayı silip yeniden yükleyin.
  • Takip etmek istediğiniz kişinin telefon numarasını WhatsApp’a girin.
  • Takip edeceğiniz telefona gelen kodu girin.

Bu aşamaları tamamladıktan sonra artık WhatsApp’ta kiminle konuşuyor görebilirsiniz fakat ona mesaj olarak gidecek kod numarasını edinmenin zor olacağını unutmayın.

2. Sosyal Mühendislik İle WhatsApp’a Erişim Sağlama

Sosyal mühendislik kendi içinde de birçok farklı yöntem içerse de temel olarak takip etmek istediğiniz kişiye kendinizi başka yansıtarak güvenini kazanmak ve ardından bu güveni kullanarak o kişinin bilgilerine erişmekten geçer. Örnek olarak internette size bir şey satmaya çalışan dolandırıcıları verebiliriz. Size samimi bir şekilde yaklaşır, bilgilerinizi toplarlar ve en son size bir şey satma bahanesi ile bilgilerinizi ele geçirirler.

Bu yöntemle aynı şekilde WhatsApp’ın gönderdiği tek kullanımlık kodu da öğrenenebilir ve mesajlarına erişebilirsiniz fakat bu yöntemin çok fazla uğraş gerektireceğini aklınızdan çıkarmamalısınız.

3. Gizli Mikrofon Yardımıyla Aramaları Dinleme

WhatsApp’ta kiminle konuşuyor diye merak ettiğiniz kişinin neler konuştuğunu öğrenmenin bir başka yolu da onun olduğu bir ortama gizli mikrofon yerleştirmek olabilir. Bu mikrofon sayesinde siz ortalıkta yokken WhatsApp üzerinden aramalar yaptığında neler dediğini ya da kimlerle konuştuğunu dinleyip anlamaya çalışabilirsiniz.

Unutmayın ki bu yöntem oldukça riskli ve işlevsiz bir yöntem. Takip ettiğiniz kişinin ortama yerleştirdiğiniz mikrofonu bulması ve sizi suçlaması büyük bir ihtimal. Mikrofonu bulmak dışında başka bir sorun da takip ettiğiniz kişinin her zaman sesli bir şekilde konuşmayacak olmasıdır. Gizli yaptığı şeyleri sadece mesaj yoluyla konuşabilir ve siz bunları mikrofon yoluyla öğrenemeyebilirsiniz.

4. Sohbet Geçmişini E-posta Hesabınıza Aktararak Başka Birinin Mesajlarını Okuma

Bu yöntemle WhatsApp mesajlarını okuyabilmeniz için karşı tarafın telefonuna kısa süreliğine fiziksel erişim sağlamanız gerekir. Ardından şu adımları takip etmelisiniz:

  • Hedef telefonda WhatsApp uygulamasını açın ve okumak istediğiniz sohbeti bulun. 
  • Sohbetin sağ kısmındaki Menü simgesinden önce Diğer seçeneğine ve ardından da Dışa Aktar seçeneğine tıklayın. 
  • E-posta adresinizi girerek Dışa Aktar sekmesine tıklayın. 

Eğer medya dosyalarıyla birlikte aktarma seçeneğini tıkladıysanız tüm video ve fotoğraflar da E-posta adresinize gönderilecek ve metin mesajları txt şeklinde yüklenecektir.

Sonuç Olarak

Sonuç olarak WhatsApp’ın ne kadar popüler ve sık kullanılan bir mesajlaşma uygulaması olduğunu ve hangi özellikleri taşıdığını incelemiş olduk. Bu mesajlara ulaşabilmek için ise en iyi yöntem bir takip programı olan mSpy. mSpy sayesinde tüm aramalara, mesajlara, rehbere ve multimedyaya ulaşırken deneyeceğiniz diğer yöntemler genellikle işlevsiz, riskli ve fazla uğraş gerektiren yöntemler olacaktır.

Yorumunuzu Bırakın