Hızlı, güvenli ve kolay.

Elektronik fatura yönetim portalı E-Dönüştür her işletme için çok avantajlı!

İşletmenizin finansal operasyonunu geliştirmenizi ve yönetmenizi sağlayacak
tüm özellikler artık elinizin altında. E-Dönüştür portalı ile zahmetli işlemlerden kurtulun, vaktinizi işinizi geliştirmeye ayırın.

e-Arşiv Fatura Nedir veya Kısaca e-Arşiv Nedir?

Dijital dönüşüm uygulamalarıyla hayatımıza giren faturaların elektronik halinin bir diğeri olan e-Arşiv fatura kağıt faturalar ile aynı niteliği taşıyan belgelerdir. e-Arşiv fatura ile 509 sıra numaralı Vergi Usul Kanunu tebliğine göre vergi mükellefi olan ve olmayan herkese dijital fatura kesilebilir olmasının sağlanması amaçlanmıştır. Gelir İdaresi Başkanlığı ayrıca e-Arşiv sayesinde kullanmakla yükümlü mükellef ve sektörleri oldukça genişletmiştir.

e-Arşiv faturası nedir tanımı kısaca elektronik ortamda kesilen diğer fatura türüdür şeklinde yapılabilir. e-Arşiv fatura hem e fatura kullanıcısı olmayan şirketlere hem de vergi mükellefi olmayan şahıslara kesilebilir. Matbu faturalar ile aynı hukuki geçerliliğe sahip olmakla birlikte e-belge uygulaması kapsamında dönüşüm süreçlerinin bir parçasını oluşturur. e-Fatura gibi e-Arşiv fatura kesmek de işletmelere birçok avantajı beraberinde getirir.

Hem Matbu Hem de Elektronik Olarak Gönderilebilir!

Yazılı çıktı baskısı alma zorunluluğu yoktur. Hem elektronik ortamda hem de çıktı alınmış basılı olarak teslim edilebilir.

Herkese Fatura Kesebilme İmkanı Tanır!

e-Arşiv kullanarak ister e fatura kullanıcısı olmayan vergi mükelleflerine ister normal şahıslara fatura düzenleyebilirsiniz.

Kağıt ve Depo Probleminden Kurtarır!

Matbu fatura kesmenize gerek olmayacağı için yüzlerce dosyanın kaplayacağı bir alana da ihtiyacınız kalmaz. Dahası dosya, kağıt, mürekkep, posta gibi gider kalemleri yok olur!

Zaman Damgasına Sahiptir!

e-Arşiv fatura düzenleme sırasında oluşturulduğu, gönderildiği, iletildiği zamana dair bilgileri de barındırır. Bu nedenle takibi yapılabilecek elektronik veri niteliği taşır

Alıcı Tarafın İade/Red Talebi Olmadan İptal Edilebilir!

İptal edilmek istendiğinde e faturalardaki gibi alıcının iptal ya da red talebini beklemeye gerek yoktur. Bizzat gönderici tarafından iptal edilebilir.

En Değerli Şey Olan Zamanınız Hedeflerinize Kalır!

Fatura arama, kesme, gönderme ve arşivlemeye ayırdığınız zaman işletmenizin daha önemli işlerine kalır.

Ücretsiz Online Ön Muhasebe Programı

İşinizi her yerde takip edin. Bütün muhasebe süreçlerinizi her yerden dilediğiniz gibi yönetin. Tamamen ÜCRETSİZ!

İşletmenizin finansal yönetimini sağlayacak verilerini tek bir kanaldan takip edin ve yönetin. Hiçbir detayı gözden kaçırmayın!

HİZMETLERİMİZ

e-Fatura / e-Arşiv

Başvuru süreci ile vakit kaybetmeden hızlı, kolay ve oldukça ekonomik bir şekilde faturalama işlemlerine E-Dönüştür ile hemen başlayın.

e-Serbest Meslek Makbuzu

Bakanlık tarafından belirlenen standartlara uygun serbest meslek makbuzunuzu E-Dönüştür ile saniyeler içinde online olarak oluşturabilirsiniz

Ön Muhasebe

İşletmenizin finansal yönetimini sağlayacak verilerini tek bir kanaldan takip edin ve yönetin. Hiçbir detayı gözden kaçırmayın!

e-Müstahsil Makbuzu

Müstahsil makbuzu işlemlerinizi elektronik ortama taşıyarak masraflarınızı azaltıp, arşivleme sorunlarınızı çözüyoruz.

Detaylı Raporlama

Sizler için özel olarak hazırlamış olduğumuz detaylı raporlama sistemi ile, işletmenizin finansal durumunu anlık olarak takip edebilirsiniz.

Yüksek Memnuniyet

E-Fatura ihtiyaçlarınız için rakipsiz fiyatlı çözümler sunuyoruz! Önceliğimiz, siz değerli müşterilerimizin memnuniyetidir.

BirFatura İle E-Ticaret Yönetim Sürecinizi Otomatik Hale Getirin!

Tüm pazaryeri ve e-ticaret platformlarınız üzerinden yaptığınız satışları hem tek bir panelden takip edin, hem de tamamını tek bir tıklamayla saniyeler içerisinde faturalandırın.

Kimler Yasal Mevzuat Çerçevesinde Zorunlu Olarak E-Arşiv Kesmek Zorundadır?

İsteğe bağlı geçiş her işletme için mümkündür, Türkiye Cumhuriyeti Gelir İdaresi Başkanlığı Tarafından yayınlanan yeni tebliğde e fatura kullanmaya gerek kalmadan e-arşiv fatura kesmeye başlanabilir. 509 sayılı Vergi Usul Kanunu hükümlerinin Ocak 2022’de yapılan e belge revizyonunda bazı değişiklikler yapıldı. Buna göre e-arşiv fatura geçiş kapsamındaki limitler ve değerlendirmeler aşağıdaki gibidir.

* e-Ticaret Firmaları

* Motorlu araç ve gayrimenkul şirketleri

* Konaklama hizmeti veren tüm işletmeler

* Döviz büroları

* İçecek, alkol, tütün toptancıları

* HKS sistemine kayıtlı sebze meyve firmaları

* Şeker üreticileri

* Enerji sektöründeki bayi, dağıtıcı ve üreticiler

* Maden ithalat ve imalatçıları

* Bavul satışı yapan firmalar

* Gösteri firmaları

* Sağlık Bakanlığından Ruhsatlı Diğer Özelleşmiş Tedavi Merkezleri

* Şehirlerarası yolcu taşımacılığı yapan şirketler

* 2021 yılındaki cirosu 4 milyon TL ve üzeri olan işletmeler 1 Temmuz 2022’de, 2002 yılı toplam cirosu 3 milyon TL üstü olan işletmeler ise 1 Temmuz 2023’te,

* 2020-2021 cirosu 1 milyon TL olan motorlu taşıt ve gayrimenkul firmaları 1 Temmuz 2022, 2022’de 500 bin TL üzeri olanlar ise 1 Temmuz 2023’te,

* Ciro şartı olmadan tüm oteller 1 Temmuz 2022’den itibaren,

* Döviz büroları ciro şartsız 1 Ocak 2022’de,

* İçecek, alkol, tütün toptancıları, HKS sistemine kayıtlı tarım, şeker üreticileri, enerji sektöründeki bayi, dağıtıcı, üreticiler, bavul satışı yapanlar, gösteri firmaları, şehirlerarası yolcu taşımacılığı yapan şirketler, maden ithalat ve imalatçıları ise ticari faaliyete başladıkları yılın 4. ayında

zorunlu olarak e-arşiv fatura sistemine geçmiş olmalıdır.

E-Ticaret Entegrasyonu

Tüm E-Ticaret platformları ile uyumlu

Pazaryeri Entegrasyonu

Tüm pazaryeri platformları ile uyumlu

Kargo Entegrasyonu

Tüm kargo firmaları ile uyumlu

Zahmetli Evrak İşlerinden Kurtulun!

Dijital dönüşüm portalı E-Dönüştür, tüm Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlerimiz için kurulum ve kontör ücreti olmadan kullanıma açıktır.

Üyeliğinizi oluşturup E-Dönüştür Portalı’nı kullanmak için linkteki formu doldurabilirsiniz. 

Sizin İçin Ne Yapıyoruz

Alanında uzman NetwoTürk ekibimiz tarafından kurulum işleri zahmetsizce yapılmaktadır. E-Ticaret sitesi entegrasyonlarınız, Pazaryeri Entegrasyonlarınız, Kargo Entegrasyonlarınız tarafımızdan kurulu bir şekilde paneliniz teslim edilmektedir.

Panel kullanım eğitimi canlı olarak verilmektedir. Kurulum sonrasında işletimde her türlü teknik destek tarafımızdan sağlanmaktadır. 

Bir çok dökümasyon size ücretsiz olarak verilmektedir.

Kolay kullanım paneli ile kullanıcı dostu arayüz sizleri beklemekte.